Що означає «інтелектуальний локдаун»?

За словами голови парламентської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, Кабінет міністрів України розглядає можливість введення не повного, а такого собі «інтелектуального локдауну». 


Нарешті Зе-влада стала називати речі своїми іменами! Принаймні чесно й відверто заявляє, що у зв’язку з пандемією коронавірусу буде вводити інтелектуальний локдаун. Тобто слід, вочевидь, розуміти, що обіцяний режим обмеження має торкнутися не матеріальної, а виключно інтелектуальної сфери – найперше закладів науки, освіти, культури, мистецтва та пов’язаних з ними процесів і публічних масових заходів. Іншими словами – те, що й за звичайних обставин жодним чином не належало до пріоритетів держави та можновладців, на деякий час буде взагалі вимкнене з публічної сфери і позбавлене таким чином відповідної фінансової підтримки.

А між іншим дана сфера якраз і має безпосередній стосунок до формування гуманітарної аури нації, яку, за словами Ліни Костенко, саме й створює потужно емануючий комплекс наук, що охоплюють всі сфери суспільного життя, включно з освітою, літературою, мистецтвом»*. А що означає вимкнути ауру бодай на якийсь час? Ото ж бо…

*Ліна Костенко. Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала. – Лекція, прочитана в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» 1 вересня 1999 року.

Володимир Стецюк

Фото з відкритих джерел

Теги: Арахамія Зе-влада інтелектуальний_локдаун сфера гуманітарна_аура ЛінаКостенкошаблоны для dle 11.2
Додати коментар