Коли відкривається брама часу в майбутнє


У Кривому Розі вшанували героїв повстанського визвольного руху
Активісти Громадського клубу «Український час» та інших патріотичних організацій Кривого Рогу провели пам’ятний захід з нагоди 100-річчя двох знакових подій в історії повстанського руху на Криворіжжі та Придніпров’ї. 22 вересня 1920 року Колегією Катеринославської губчека було засуджено до розстрілу членів Криворізького повстанкому Захара Власенка, Григорія Гусака, Саву Михайленка, Федора Сіденка і Василя Столітнього. Справа Криворізької повстанської організації стала першою у процесі масштабного розкриття чекістами петлюрівської мережі повстанкомів на Придніпров’ї, які готували загальноукраїнське антибільшовицьке повстання.
24 вересня 1920 року командира повстанської Степової дивізії Костя Пестушка (Степового-Блакитного) було обрано Головним отаманом Холодного Яру та усіх повстанських загонів. Об’єднання повстанства Холодного Яру, Херсонщини та Придніпров’я стало однією з ключових подій 1920 року в тилу більшовицьких військ, які зазнавали краху на Західному фронті. Учасники наради отаманів усіх відділів обговорювали питання щодо спільних дій повстанців з Армією УНР під проводом Симона Петлюри та польськими військами, що мали наступати з Заходу.

Голова ГО "Громадський клуб "Український час" Володимир Стецюк

З нагоди 100-річчя цих подій до пам’ятних дошок на честь Степового-Блакитного та героїв-повстанців Степової дивізії, встановлених криворізькими патріотами на постаменті декомунізованого пам’ятника кривавому чекісту Валявку, лягли квіти. Розповідаючи присутнім про події 100-річної давнини, Голова Громадського клубу «Український час» Володимир Стецюк, який ініціював даний пам’ятний захід, наголосив на тому, що відновлення історичної пам’яті про забутих героїв визвольної боротьби минулого сторіччя має колосальне значення, адже ця боротьба продовжується й сьогодні. 

Володимир Стецюк повідомив про те, як просуваються справи з утіленням в життя громадської ініціативи щодо встановлення в Кривому Розі пам’ятника Костю Пестушку Степовому-Блакитному. За його словами, після схвалення ескізного проєкту пам’ятника містобудівною радою остаточне рішення щодо його встановлення має ухвалити виконком Криворізької міськради. А потім будуть здійснені суто практичні кроки в цьому напрямку. Паралельно розпочато збір коштів, адже проєкт пам’ятника здійснюється за рахунок благодійних коштів і пожертв членів криворізької громади.


При цьому лідер громадського клубу зазначив, що вшанування пам’яті героїв, які віддали свої життя за те, щоби їхні нащадки не забули про волю, є не просто громадянським і моральним людським обов’язком, а й нагальною потребою у справі відновлення історичної справедливості, адже без цього не буде  справедливості й у сьогоденні. Тому, на думку Володимира Стецюка, повернення із небуття імен українських героїв, підданих остракізму більшовицьким окупаційним режимом, відновлення стертих з лиця землі їхніх могил і встановлення на їхню честь величних пам’ятників – це той обов’язковий чин, завдяки якому для кожної нації відкривається брама часу в майбутнє.

Заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею Артур Дробот

Володимир Ключко

Провідник ГО "Степ" Ігор Дедюхін

 Громадський активіст і правозахисник Олександр Корнік

На пам’ятному заході виступив також заступник директора Криворізького історико-краєзнавчого музею Артур Дробот, земляк Костя Пестушка Володимир Ключко, провідник ГО «Степ» Ігор Дедюхін, громадський активіст і правозахисник Олександр Корнік.

Нагороду отримав В'ячеслав Сауляк

Голова Криворізької міської організації КУН Олександр Мельник

Поетеса Інеса Доленник, голова ГО "Громадський клуб "Український час" 
Володимир Стецюк, протоієрей, капелан Роман Бацвін  

Священик ПЦУ протоієрей, капелан отець Роман Бацвін відслужив панахиду по загиблих героях визвольного руху. Голова Криворізької міської організації КУН Олександр Мельник від імені Всеукраїнського об’єднання «Країна» вручив медаль «За вірність національній ідеї» криворізьким активістам Юрію Настусенку, Ігорю Дедюхіну та учаснику російсько-української війни добровольцю В’ячеславу Сауляку. 
Героям Українського Визвольного Руху Слава!
Триває збір коштів на пам’ятник Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному)
Благодійні внески можна перерахувати на:
П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775
або на корпоративну платіжну картку:
UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP 
5582 55920 7520 0189
Віддаймо належну шану тим, завдяки кому ми не забули про волю!
Меморіал Визвольного Руху
Громадський клуб "Український час"
Теги: КривийРіг 100-річчя повстанство вшанування пам'ятник священик панахида шаблоны для dle 11.2
Гость Darrellabafe
Для праздничного настроения вам пригодятся воздушные шарики. И не важно, ведь шарики в наличии для разных праздников, такие как? дни рождения, новый год, восьмое марта. Чтобы купить гелевые воздушные шарики перейдите на сайт купи-шары.рф Фольгированный воздушный шар Пиратский корабль подойдет для всех, и детей и взрослых. Наверно это лучшее решение в такой кризисный год. --- http://darkar.ir/user/KevinEpide/ ---- http://freezona.biz/user/Eduardobop/ --- http://tajbay.tj/member.php?action=profile&uid=123 --- А это сообщение будет полезно для всех пиратов 21 века. Шутка. Для всех пользователей пиратских windows 7 и windows 10. Чтобы провести бесплатную активация вам нужен активатор windows 7 x64 далее перезагрузи windows 7 и активация установится. Иными словали установите на компьютер активатор windows 7 скачатьи нет проблем. Windows 7 максимальная заработает как надо. Даже парится не надо и покупать ничего. Простой активатор на сайте скачать активатора windows 7 мне данный активатор помог с первого раза.

  • Подобається
  • 0
Додати коментар