На честь Головного отамана Холодного Яру та героїв повстанського руху

100 років тому одного з найавторитетніших провідників повстанського руху на Катеринославщині-Херсонщині Костя Пестушка (Степового-Блакитного) було обрано Головним отаманом Холодного Яру та усіх повстанських загонів.


 Головний отаман Холодного Яру Кость Пестушко (Степовий-Блакитний) 

Художник Олександр Канібор (молодший)


24 вересня 1920 року в столицю бунтівної Холодноярщини Медведівку прибула повстанська Степова дивізія на чолі з отаманом Степовим-Блакитним. Холодноярці і степовики об’єднувалися для спільної боротьби з більшовизмом. На нараді отаманів Степового-Блакитного було обрано Головним отаманом Холодного Яру та усіх повстанських загонів. Учасники наради обговорили питання щодо спільних дій повстанців з Армією УНР під проводом Симона Петлюри та польськими військами, які мали наступати з Заходу, проти окупаційних військ Червоної армії. Територія, яку контролювали об’єднані сили повстанців у тилу загрузлої на Західному фронті Червоної армії, на певний період стала вільною від більшовицької окупаційної влади.

Не забуваймо про героїчний чин захисників України!


Пам'ятні дошки в Музейному сквері біля Криворізького історико-краєзнавчого музею


26 вересня об 11:00

(Музейний сквер біля Криворізького історико-краєзнавчого музею – вул. Каунаська, 16а)


З нагоди знаменної дати біля пам’ятних дошок, встановлених на честь Костя Пестушка (Степового-Блакитного) та повстанської Степової дивізії, зберуться представники патріотичних організацій Криворіжжя вшанувати пам’ять героїв повстанського руху. Запрошуються всі небайдужі.

Вшануймо героїв визвольної боротьби разом!


Пам'ятник Костю Пестушку (Степовому-Блакитному) 

Скульптор Олександр Канібор (старший), архітектор Євген Головін


Триває збір коштів на встановлення пам’ятника Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному)


Благодійні внески можна перерахувати на:


П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775

або на корпоративну платіжну картку:

UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP
5582 55920 7520 0189

Віддаймо належну шану тим, завдяки кому ми не забули про волю!


Меморіал Визвольного Руху

Громадський клуб "Український час"

Теги: 100-річчя Степовий-Блакитний отаман Холодний_Яр вшанування музей пам'ятник
шаблоны для dle 11.2
Гость Darrellabafe
Купите шарики и улучшите настроение настроение всем. Купить воздушные шарики можно тут Фольгированный воздушный шар Пингвин большой выбор, доставка до дома. --- http://transsexporn.com/user/KevinAluck/ ---- http://vazhelpgid.ru/user/Eduardooxymn/ --- http://taisiapiankova.ru/user/MichealJer/ --- А это сообщение будет полезно для всех пиратов 21 века. Шутка. Для всех пользователей пиратских windows 7 и windows 10. Чтобы провести бесплатную активация вам нужен скачать активатора windows 7 это беслптано. После чего windows 7 будет работать как положено. Второй сайт, который так же выдает бесплатные активаторы для всех можно найти тут активатор windows 7и нет проблем. Windows 7 максимальная заработает как надо. Скачал отсюда для 10ки активация windows 7причем просто устанавливается.

  • Подобається
  • 0
Додати коментар