Пам’ятник повстанському отаману будуємо разом!

Містобудівна нарада Кривого Рогу розглянула матеріали ескізної розробки проєкту щодо встановлення в місті пам'ятника Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). Ескізну розробку проєкту представляла авторська група Громадського клубу «Український час» у складі архітектора Євгена Головіна, скульптора Олександра Канібора (старшого) та ініціатора встановлення пам’ятника – голови громадського клубу Володимира Стецюка.

істобудівної
Скульптор Олександр Канібор та архітектор Євген Головін 
після містобудівної наради у Криворізькому міськвиконкомі

Розглянувши надані матеріали, представлені за офіційним поданням Управління культури виконкому Криворізької міськради та відділу культури виконкому Металургійної районної в місті Кривому Розі ради, на території якої планується встановити пам’ятник, члени містобудівної наради одностайно підтримали громадську ініціативу, що вже давно обговорюється в місті.

Тепер залишається дочекатися відповідного рішення міськвиконкому та Криворізької міської ради, щоби 24 вересня до 100-річчя з дня обрання Костя Пестушка (Степового-Блакитного) Головним отаманом Холодного Яру урочисто відкрити пам’ятник славетному землякові. Тож за три десятиліття державної незалежності України у Кривому Розі з'явиться перший пам'ятник, який символізуватиме героїчний чин учасників визвольного руху періоду Української революції 1917-1921 років.

Символічно, що останніми словами смертельного пораненого чекістами Костя Пестушка були такі: «Як буде вільна Батьківщина, передайте привіт». Чи стала Україна насправді вільною, він і вдивляється в сьогодення, зображений у граніті криворізьким скульптором Олександром Канібором (старшим).


Виготовлення і встановлення гранітного пам’ятника, який вже фактично готовий, здійснюється за рахунок благодійних коштів і доброчинних внесків членів криворізької громади. Підтримати спорудження в Кривому Розі пам'ятника видатному діячеві українського визвольного руху, Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному) можна посильними внесками шляхом перерахунку коштів на поточний рахунок ГО «Громадський клуб «Український час».

П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775
 
Вшануймо тих, завдяки кому ми не забули про волю! 

Володимир СТЕЦЮК

Фото автора

 Теги: КривийРіг Пестушко пам'ятник громадськість містобудівна_нарада кошти внескишаблоны для dle 11.2
Додати коментар