Питання щодо встановлення в Кривому Розі пам'ятника повстанському отаману розглядатиметься на Містобудівній нараді

20 серпня в Кривому Розі має відбутися містобудівна нарада, яка розглядатиме питання щодо встановлення пам'ятника славетному землякові - Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному). З цією пропозицією звернулися до місцевої влади учасники громадської ініціативи "Меморіал Визвольного Руху" - активісти ГО "Громадський клуб "Український час" і члени громадського оргкомітету з відзначення в Кривому Розі 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років.

Фрагмент пам'ятника Костю Пестушку (Степовому-Блакитному)

У разі схвалення даного проєкту (автор ідеї - Володимир Стецюк, автори пам'ятника - скульптор Олександр Канібор (старший), архітектор Євген Головін), у Кривому Розі з'явиться перший монумент на честь героя української визвольної боротьби за незалежність України.

Фактично вже готовий гранітний пам'ятник повстанському отаману планують встановити у парку Будівельників на території Металургійного району міста до 100-річчя з дня обрання Степового-Блакитного у вересні 1920 року Головним Отаманом Холодного Яру. Виготовлення та встановлення пам'ятника здійснюється за рахунок благодійних коштів і пожертв членів Криворізької громади.

Містобудівна нарада відбудеться в приміщенні Криворізького міськвиконкому (кімната 520 ) о 14:00.

Володимир Стецюк, голова оргкомітету, голова ГО "Громадський клуб "Український час", 
член Історичного клубу "Холодний Яр"

Дізнайся більше про ці історичні події:
Справа петлюрівської повстанської організації
http://ukrchas.com/…/1381-sprava-petlyurvskoyi-povstanskoyi…

Теги: КривийРіг Пестушко пам'ятник містобудівна_нарада встановленняшаблоны для dle 11.2
Додати коментар