На передовій боротьби з коронавірусом русифікації

Як повідомив Rezonans, у Криворізькій школі № 90 рішенням педради для учнів 5-10 класів планують зробити вивчення російської мови обов’язковим.

На сторінці Facebook «Суспільне.Дніпро» також зазначається, що при затвердженні навчального плану педрада згаданої школи зробила обов’язковим вивчення російської мови для учнів 5-10 класів, а для всіх випускників російську мову ввели як факультативний предмет.

Фото з rezonans.cc/news/

Така постановка питання викликала неабияке обурення серед деяких вчителів і батьків випускників. За словами вчительки школи Валентини Гребенюк, які наводить Rezonans, новим навчальним планом керівництво школи фактично нав’язало батькам і учням російську мову.

«При прийнятті навчального плану на 2020-2021 рік керівництво школи нав’язало батькам і учням російську мову. Я особисто ставила питання, але не отримала відповідей», – зазначила Валентина Гребенюк. Також вона повідомила, що при ухваленні рішення керівництво школи не проводило жодних опитувань і не вело діалогу з батьками.

Дану інформацію підтвердила виданню і вчителька інформатики Людмила Легка. «У нас все робиться у вузькому колі. Не враховуються думки учнів, все дозовано. Наша школа має великі ресурси з вивчення мов. Це моя особиста позиція – потрібно знати багато мов. І вести навчання російською зараз вже не актуально», – розповіла вона.

Рішення педагогічної ради викликало обурення й у деяких батьків випускників, яким запропонували вчити російську факультативно, виділивши на це три години на тиждень. На думку мами випускника Вікторії Рудник, цей час краще було б віддати під предмети, за якими складають зовнішнє незалежне оцінювання.

«Нещодавно я отримала навчальний план, за яким будуть навчати наших дітей в наступному році. Була здивована, що факультативно пропонують російську мову. Ми звернулися до керівництва, щоб ці години віддали на українську мову», – повідомила Вікторія Рудник виданню.

У зв’язку з прагненням деяких криворізьких освітян повернути російську мову до українських шкіл хотілося б зазначити наступне. Процес русифікації в Кривбасі не припинявся ніколи. Освіта чи не єдина сфера, де розпочався зворотній процес українізації, але й тут може знову настати перелом у бік «общєпанятнава». У всіх інших сферах (виробництво, бізнес, сфера послуг, спорт, інформаційна сфера та ін.) домінує мова агресора. Скажімо, такі інформаційні інтернет ресурси, як сайти, майже на 100 відстоків російськомовні. Відтак, панове освітяни, ви на передньому краї боротьби з коронавірусом русифікації, тож не здавайте позицій – інакше на українську культуру і загалом Україну як державу очікує клінічна смерть – тобто здача без бою на милість агресора.

Володимир Стецюк

За публікацією https://rezonans.cc/news/100179?fbclid=IwAR2cRNUYKP0Pu4VTOQOX2QqdaWs4W9dTiViIpT1jln0q8l5OLJEm5NllBMo#.XrJHv1Tqowp.facebook

Теги: Кривий_Ріг русифікація школа№90 педрада 5-10класи російська_мова вивчення обов’язковешаблоны для dle 11.2
Додати коментар