Якщо Бог існує, то музичне мистецтво – це його мова

«Український час» представляє відео канал Nina Muza та її чарівну ведучу Ніну Сушко, яка тепер буде з’являтися на сайті, щоби навчити нас розуміти «Мову Бога»

Засновниця і ведуча відео каналу Ніна Сушко

Ніна Сушко:

– Я пам’ятаю, з чого все почалося. В дитинстві я несамовито витанцьовувала під «чистокровне» американське кантрі та завжди плакала, коли мама співала «Котику сіренький». Якщо вдома планувалися дорослі посиденьки, я демонстративно несла біленький стілець і натякала тітці, щоб ми заспівали «Лисичку-сестричку». Для мене це кармічна пісня. Саме моя рідна тітка, Михайличенко Марія Володимирівна – диригентка Народного хору ім. Р.Зиміної, була моїм першим вчителем музики. Вона навчила мене любити класичне мистецтво та українську пісню, постійно слідкувала за моїм музичним розвитком.

А потім я проходила свої перші музичні уроки в дитячих естрадних колективах при криворізькому Палаці Культури ЦГЗК,  під час навчання в музичній школі по класу вокалу та фортепіано… Мої золоті роки пролетіли в Криворізькому Обласному музичному коледжі та Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського (Київська консерваторія). І ось вже понад 10 років я живу хоровими партитурами, оперними аріями та цікавими книжками з музикознавства.

Диригентсько-хорова база і ґрунтовна музична освіта без якихось поверхових знань дозволяють професійно працювати з вокальними творами, достеменно бачити їх гармонічну побудову, мелодичні звороти, засоби музичної виразності. Я просто обожнювала той сокровенний дотик до скарбниці музичних знань, які всотувала в себе під час навчання. У мене була установка: я маю вчитися, адже тільки розумні музиканти досягають кар’єрних висот.

Коли ж я вступила в консерваторію, то мій юнацький максималізм одразу розчинився. Насправді, в нашій країні мало кого цікавить академічна музика. Та воно й не дивно, адже навряд чи когось може зачепити за живе, безперечно, розумна, але пропахнута нафталіном (скоріш за все, це її стан душі) професорка, котра не змогла адаптуватися до сучасних реалій, у яких виховуються українські діти. Сюди ж можна віднести й несамовито вібруючий голос оперного співака, що нагадує сирену швидкої допомоги, «совкові» декорації та костюми.

Умовно академістів України можна розділити на 2 групи: на тих, кому вдалося побудувати свою музичну кар’єру, і на  музикантів, що змирилися зі своєю незавидною долею на Батьківщині перебувати в тотальному забутті, розчинившись десь між Олею Поляковою та групою «Мозги». Дуже часто митці придумують якийсь мікс академічно-естрадного напряму для залучення більшої кількості людей. І це чудово, але як багато ви знаєте людей, котрі назвуть три найвідоміші опери Джузеппе Верді, якого походження Чайковський та на яку дату в історії України припадає започаткування музичної освіти? На жаль, на ці питання сьогодні мало хто зможе відповісти.

Отже, вирішила започаткувати свій музичний україномовний канал Nina Muza, що діятиме на платформах Youtube, Instagram та Facebook. У багатьох людей існує хибна думка, що все класичне – нудне та ортодоксальне. Це пов’язане, в більшій мірі, з невмінням правильно донести інформацію слухачеві.

Я говоритиму з вами на каналі сучасною, але професійною мовою про: актуальні питання щодо постановки голосу, музичні стилі різних напрямків, музичну психологію тощо, а також про різні веселі цікавинки з життя музикантів.

В миру я Ніна Сушко. А звідки ж взялася Муза?) Все просто – в давньогрецькій міфології Муза – чарівна німфа, що надихає та дарує солодкі враження. Оскільки згадуваній раніше «нафталіновій» професорці сьогодні надто складно привернути вас до «мови Бога», це якраз може зробити Муза, бо це і є її покликанням.

Тож почнемо.

СПІВАЦЬКІ ГОЛОСИ | КЛАН СОПРАНО

Теги: Музика НінаСушко NinaMuza відеоканал голоси клан сопраношаблоны для dle 11.2
Додати коментар