Гірники АМКР протестують …і навіть голодують

2 серпня на знак протесту проти ухилення адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від примирних процедур кріпильник шахти «Артем-1» Сергій Філін оголосив голодування. 

Як повідомила Всеукраїнська профспілка працівників науки, виробництва та фінансів, це сталося під час мітингу, на який зібралися гірники шахти «Артем-1», яка входить до складу шахтоуправління гірничого департаменту ПАТ АМКР, щоби заявити про своє обурення поведінкою адміністрації підприємства.

Сергій Філін 
Фото з сайту незалежної профспілки

За інформацією незалежної профспілки, до складу якої входить первинна профспілкова організація АМКР, наразі гірниками зареєстровано колективний трудовий спір. Серед шести вимог, висунутих у ньому шахтарями, є пункти про підвищення заробітної плати в еквіваленті до 1000 Євро за основними професіями, поліпшення умов праці, дотримання санітарних норм на виробництві, виплату коштів на оздоровлення під час відпустки тощо. Тож у відповідності зі ст. 8 Закону України «Про вирішення колективних трудових спорів» адміністрація ПАТ АМКР у такому разі мала би розпочати примирні процедури з уповноваженими представниками гірників. Однак, за словами активістів профспілки, іти на перемовини керівництво поки що відмовляється.

Оголосивши голодування, кріпильник шахти «Артем-1» Сергій Філін сподівається все ж таки схилити адміністрацію до перемовин. За словами активістів профспілки, поки що ж керівництво охорони підприємства відібрало у нього пропуск. Не пропускає охорона до голодуючого й представників профспілок та преси.

Слід нагадати, що перша хвиля невдоволення прокотилася цехами металургійного гіганта ще в травні, коли металурги та гірники вимагали підвищення заробітної плати бодай до мінімального європейського рівня. Після травневих протестів адміністрація ПАТ АМКР повідомила про введення на підприємстві так званої грейдової системи оплати праці, яким передбачалося підвищити заробітну плату, в залежності від категорій працюючих, на 20 – 80 відсотків. Однак, як показали наступні виплати, підвищення виявилося надто незначним, і у виробничих підрозділах знову виникла напруга. Першими заявили про своє невдоволення гірники. Чи знайдуться ще бажаючі наблизитись до європейського рівня оплати та умов праці, побачимо.

#АМКР #Артем-1 #спір #1000Євро #оздоровлення #мітинг #голодування шаблоны для dle 11.2
Додати коментар