РЕАБІЛІТОВАНИХ ІСТОРІЄЮ УКРАЇНСЬКА ПРАВОВА СИСТЕМА РЕАБІЛІТУЄ ВСЕ ЩЕ НЕОХОЧЕ

Ровесник сталінських масових репресій Володимир Ключко домагався реабілітації свого розстріляного батька протягом 10 років. Отримати реабілітацію вдалося лише після письмового звернення до президента, в якому син репресованого зазначив, що буде змушений відстоювати справедливість у Європейському суді, якщо цього не вдасться зробити в межах української правової системи.
 
Він ніколи не бачив свого батька. Народившись у похмурому 1937-му, за кілька місяців став напівсиротою. Про те, що сталося, дізнається лише підлітком. Весь час намагатиметься дізнатися якомога більше про батька у дорослому житті, а на схилі літ протягом 10 років наполегливо боротиметься за його реабілітацію.

В.С. Ключко 

Незабаром мешканець села Лозуватка, що в Криворізькому районі, Володимир Семенович Ключко відзначатиме потрійні роковини – 80-ліття від дня свого народження, стільки ж років минає відтоді, як було репресовано його батька, Ключка Семена Ігоровича, і десятиріччя своєї невтомної боротьби з українською правоохоронною системою за його реабілітацію, яка нарешті завершилась.

Довідка про реабілітацію

З листа прокурора Миколаївської області Т. Дунаса

«Встановлено, що Вашого батька Ключка Семена Єгоровича (Ігоровича), 1905 року народження, уродженця с. Ганнівка Петровського району Миколаївської (нині Кіровоградської) області, протоколом трійки при УНКВС по Миколаївській області №31 від 08.04.1938 засуджено до виключної міри покарання – розстрілу.

   Лист прокурора Миколаївської області

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» від 17.04.1991 Ключка Семена Єгоровича (Ігоровича) визнано необґрунтовано засудженим трійкою при УНКВС по Миколаївській області за антирадянську агітацію та реабілітовано, про що 19.06.2017 видано відповідну довідку».

Володимир Стецюк
Теги:
Україна Ключко репресії реабілітація миколаївська прокуратурашаблоны для dle 11.2
Додати коментар