На Січеславщині вшанували пам'ять Головного отамана Холодного Яру (фото+відео)

9 лютого 2019 року. Кривий Ріг, с. Ганнівка на Кропивниччині, Тернівський індустріальний коледж у Кривому Розі.

 
Вшанування пам'яті Головного отамана Холодного Яру Костя Пестушка (Степового-Блакитного) почалося в Кривому Розі - неподалік від місця антибільшовицького повстання, яке спалахнуло в Криворізькому повітовому військкоматі під його проводом у 1920 році. У сквері біля Криворізького історико-краєзнавчого музею представники козацьких організацій «Інгульська паланка Війська Запорозького низового», «Тернівське козацтво», «Степ», громадського формування «АКС», активісти інших патріотичних організацій міста поклали квіти до встановлених нещодавно меморіальних дощок на честь отамана та очолюваної ним повстанської Степової дивізії.

 
Учасники меморіального заходу відвідали потім село Ганнівка в Петрівському районі на Кропивниччині, в якому народився і загинув Кость Пестушко. Десять років тому в рідному селі повстанського отамана активістами Тернівського козацтва було встановлено на його честь пам’ятний знак, а торік вже стараннями патріотичної громадськості Кропивниччини та місцевої громади було відкрито пам’ятник. З нагоди 121-ї річниці від дня народжеження провідника повстанського руху до ганнівського меморіалу прибули козаки з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда і Нікополя вшанувати  пам’ять українського достойника.


 
   Біля пам'ятника отамана лунає молитва українського націоналіста
 

 Священик ПЦУ от. Роман Бацвин 
Меморіальні заходи завершились у Кривому Розі, де їх учасники й зацікавлені містяни змогли оглянути в Тернівському індустріальному коледжі художню виставку «Борці за незалежність України» та виставку козацької зброї, організовані стараннями провідника ГО «Степ» Ігоря Дедюхіна. Обидві виставки привезли з Дніпра власники колекцій – голова ГО «Козацька спадщина» Віталій Мирончук і заступник голови творчого об’єднання «Золота паланка» й засновник «Козацького похідного музею» Олег Черненко (козак Ворон).

Власник колекції портретів діячів козацтва Віталій Мирончук


   
  Засновник козацького похідного музею Олег Черненко (козак Ворон) Священики ПЦУ от. Роман Бацвин і от. Іван Руденко

На проведеному спільному зібранні козаки Січеславщини обговорили плани своєї подальшої діяльності, участі в патріотичних заходах, а також форми співпраці з місцевою владою та навчальними закладами у справі військово-патріотичного виховання учнівської молоді на основі козацьких традицій та проведення вишколу в козацьких таборах. Зокрема козаки Інгульської паланки поділилися своїми планами щодо будівництва козацької Січі, яке поки-що обговорюється на рівні ескізних розробок майбутнього проекту.

 
По завершенні меморіальних заходів представники козацьких та інших патріотичних організацій поставили свої підписи під зверненням до криворізького міського голови Юрія Вілкула з пропозицією щодо встановлення першого на Криворіжжі пам’ятника учасникам національно-визвольного руху – провідникові криворізького антибільшовицького повстання Костеві Пестушку (Степовому-Блакитному) та його соратникам з нагоди 100-річчя зазначеної історичної події.

Один з організаторів меморіальних заходів провідник ГО "Степ" Ігор Дедюхін

Фоторепортаж Володимира Стецюка

Теги: Пестушко отаман вшанування виставка КривийРіг Ганнівка Дніпро Нікополь Павлоградшаблоны для dle 11.2
Додати коментар